"Čtyřhodinové tělo" – kterých 150 stran?

Otázku z nadpisu klade Tim trochu provokativně na zadní obálce své knihy. Čtenáři to ale usnadňuje, jak jsem psal tady, tím, že na straně 29 českého vydání „Čtyřhodinového těla“ má pro něho připraveny čtyři „švédské stoly“ týkající se nejčastěji požadovaných transformací lidského těla. Můžete si tedy, Timovými slovy řečeno, vybrat, zda chcete být hubenější, udělanější, rychlejší nebo silnější. Po této volbě se ze „švédského stolu“ jasně dozvíte, které kapitoly knihy máte číst.
Protože je pravděpodobné, že většina čtenářů zatouží na začátku programu transformace svého těla shodit nějaké to kilo, vybíráme si s M k první recenzi „švédský stůl“ nazvaný „Rychlý úbytek tuku“. Dozvídáme se, že nás čeká přečtení čtyř oddílů knihy a celkového počtu 102 stran. Za jeden večer čteme, informace jsou rozhodně zajímavé, takže čtení „jde samo“ a rozhodujeme, že den D pro nás nastane 14. ledna.
Pondělí D je tu a pro nás začíná 30 dnů „Nízkosacharidové diety“, přičemž Timem slibovaný výsledek by měl být zbavení se 9 kg bez cvičení. Rovnou se rozhodujeme, že při našem stylu života to bez cvičení asi nepůjde, tak jako kompromis stanovíme, že jediné povolené cvičební pomůcky budou kolečko, kettlebell (kdo neví, jak vypadají, nechť se podívá na fotku s kameny) a gymnastický míč, povolené sporty pak chůze a Nordic Walking, přičemž se budeme snažit programově „flákat“ a rozhodně neabsolvujeme obvyklé tréninkové dávky.

Hned první dny ukazují, že „Nízkosacharidovou dietu“ bude třeba lehce modifikovat na naše české poměry (příklad vidíte na fotce), což nám zabere asi hodinu času na přemýšlení, ale v pohodě se daří. Problém je v tom, že některé Timem používané potraviny se u nás běžně neprodávají a shánět je nás prostě nebaví. Ve středu 16. ledna ráno měříme CPC (kdo chcete vědět jak, přečtěte si knihu), které nás bude provázet po celou dobu pokusu s našimi tělesnými schránkami a bude pro nás hlavním ukazatelem – M: 365 cm, H: 383 cm. První týden se nám dokonce daří se téměř nehýbat a rozhodně necvičit, jedinou vážnější osmikilometrovou procházku procházku absolvujeme v sobotu, což je pro nás DND (opět, kdo chcete vědět, co to je, přečtěte si knihu), a sami jsme zvědaví, co ukáže zítřejší měření CPC. Budu vás o tom samozřejmě informovat tady.
Pocitově vnímáme, že tělo je sice hladovější než obvykle, ale poněkud lehčí a „nastartovanější“. Je nám ale taky víc zima a občas se dostaví i lehké pocity nevolnosti. I přes ně se ale těšíme na další zážitky a už teď musíme říct, že Timova kniha je minimálně velmi inspirativní

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s