Zimně-prádninová vycházka po Praze

IMG_0085J, M a R končí o víkendu zimní prázdniny a tak využíváme pátečního hezkého počasí a vyrážíme vláčkem do Prahy. Cílem je najít několik GPS pokladů, ukázat dětem, kde pracuje maminka M, vyzvednout ji po práci a pořádně se projít. Z vláčku vystupujeme na nádraží Praha, Dejvice a naše cesta vede přes Letnou, vltavské mosty a Kampu až na Malou Stranu (tady je záznam v Garmin Connect). První keší na naší procházce je GCV8C2 – Kolonka poblíž křižovatky na Špejcharu. Připomíná studentskou kolej a moc nás na začátku hledání potěší, okolí je čisté, úkryt nápaditý, ale přitom pro hledače jednoduchý, což dokládá to, že ji J najde zcela sám. Od Kolonky se vydáváme ke stadionu Sparty Praha, kde nás čeká GC17FJQ – Spartanska cache (nejen) pro tatinka. Keš nalezáme hned a bez problému, leží totiž na zemi mimo úkryt. Dáváme ji zpátky do úkrytu a spěcháme dál, úkryt ani okolí není nic moc. Vydáváme se do Letenských sadů, nejdřív skřítci zařádí na moc hezkém dětském hřišti a snědí rychlou svačinu, já trochu fotím testovaný přístroj, pak jdeme hledat GC4J9V6 – Stroj casu. Nápověda slibuje hezký úkryt, to se nám splní, ale okolí není pěkné, evidentně slouží nedaleko jezdícím skateboardistům jako toaleta. Zážitek trochu vylepší pozorování dovádějících veverek.

IMG_0093Na hraně letenské pláně se fotíme s Prahou v pozadí a sbíháme schody ke keši GC1C6E4 – Prague bridges 7 – Cechuv most. Jsme na ni hodně zvědaví, před víc než dvěma lety jsme ji neúspěšně hledali. Tentokrát ji nacházíme bez problémů, asi i díky testované navigaci. Okolí je čisté, úkryt jednoduchý. Přecházíme po mostě, kterého se keš týká na druhý břeh a hledáme GC1GXNV – Jan Mydlar. Jméno nejznámějšího kata české historie slibuje silný zážitek, ten keš ale nedává. Okolí je sice čisté, úkryt na první pohled jasný, ale kat by si zasloužil hrůzostrašnější keš. Takhle je to trochu nuda. Vracíme se přes Mánesův most na malostranskou stranu Vltavy a vyrážíme pro GC1GZK1 – Prazske legendy – O kostlivci s hrebem v hlave. Na tu se těšíme, už jsme ji párkrát chtěli hledat, ale vždycky byla ztracená. „Legenda“ nezklame, takhle má podle nás vypadat městská mikrokeš, okolí čisté, úkryt neviditelný pro kolemjdoucí, ale jasný pro hledače. Právem má v listingu vysoké hodnocení.

IMG_0098Už trochu unaveni hledáním se přesouváme na Kampu, sníme pozdní oběd a vyrážíme pro M do práce. Cestou nás čeká silný zážitek pro J, který se fotí u sídla Velkopřevorství s vlajkou řádu, který je zřizovatelem jeho školy. U M v práci smečka pobaví kolegyni Z, nakreslí M, Z a L za pár minut několik obrázků na nástěnku do kanceláře a odvádí si M domů. Rozhodujeme se, že půjdeme i zpátky pěšky (trasa opět v Garmin Connect) a na Pražském hradě zkusíme zjistit odpovědi na otázky earthkeše GC2T2TP – Mrákotínský monolit. Sluncem zalitý Pražský hrad se nám moc líbí, odpovědi na otázky zjistíme během chviličky, děláme „povinné“ foto a vyrážíme na vláček zpátky do Kladna. Máme radost, že dnešní hledání bylo úspěšné, ze sedmi plánovaných keší jsme jich sedm našli a zážitky stáli za to. Děkujeme všem autorům dnes ulovených keší, fotky z procházky jsou, jako obvykle, na Flickr.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s