Nordic walking Tour – obchod nebo ne?

Screenshot 2014-03-05 17.39.27Srdcaři a srdcařky. Lidé, kteří „dělají“ pro neziskovku zadarmo do „roztrhání“ těla. A velký problém pro organizaci, pro kterou se angažují.

Proč takto ostrý úvod? Protože jsme na včerejší koordinační schůzce NW Tour byli, mimo další organizační záležitosti, nuceni řešit email dvou instruktorek Českého klubu Nordic Walking, které klub obviňují z toho, že se NW Tour stala obchodem a zdrojem zisku místo toho, aby šířila povědomí a radost ze severské chůze jako skvělého pohybu v přírodě.

Protože se mně, jako jednoho z organizátorů NW Tour a člena Rady klubu, toto obvinění bezprostředně dotýká, dovolím si následující reakci. A protože nemám rád, když se staví na pocitech a dojmech, zmíním pouze fakta:

  • startovné na jednotlivých akcích NW Tour bylo vždy 80 Kč/dospělá osoba. Bylo v něm zahrnuto i půjčovné holí, pouze jištěné vratnou zálohou 100 Kč/pár a instruktáž správné techniky NW. Dále obsahovalo balenou vodu, energetickou tyčinku a mapu tras pro každého účastníka a hlavně občerstvení v cíli – typicky klobásu s hořčicí a chlebem. Zároveň automaticky všichni účastníci postupovali do tomboly o hodnotné ceny a měli k dispozici i další program (viz. vizuál jedné z akcí níže). Pro účastníky byly vždy připraveny minimálně dvě trasy odlišné jak délkou, tak obtížností,vizual-nw-tour-2013
  • výlety, které nabízejí na svém webu dvě výše zmíněné srdcařky, jimž jde o radostnou propagaci severské chůze a nikoli o obchod, stojí 200 Kč/osobu, půjčovné holí 100 Kč/pár, připravena je pouze jedna trasa a cena dále zahrnuje dohled instruktorů, vstup do kostela a cca. 20 km dopravy zpět do místa startu (viz. obrázek na začátku článku a níže).Screenshot 2014-03-05 17.45.24

Kdo tedy radostně propaguje severskou chůzi a komu jde o obchod nechť laskavě posoudí čtenář sám?

Mě osobně nesedí i to, že obě výše zmíněné instruktorky na jednu stranu vedení klubu kritizují a obviňují a na druhou se na svém webu klubem vehementně zaštiťují (viz. obrázek níže)…Screenshot 2014-03-05 17.42.22Pozn. I.: Na letošním jarním zasedání Rady klubu bylo rozhodnuto o snížen startovného na Nordic walking Tour na 30 Kč/osoba.

Pozn. II.: Tento článek je mým osobním stanoviskem ke kritice NW Tour, nikoli oficiálním vyjádřením klubu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s